اینده ی رسانه در عصر اطلاعات
 tavakoli  1396/05/02  117

آنگونه که به نظر میرسد آینده رسانه ها به شکلی جالب توجه هر روزه در حال تغییر است. کاربران از دستگاه های دسکتاپ به سمت موبایل در حال گذار هستند. شبکه های اجتماعی به سرعت در حال توسعه و گسترش هستند و مشتریان اطلاعات در حال خداحافظی با رسانه های سنتی مانند تلویزیون. در عین حال پلتفرم های پیام رسان بر روی موبایل عرصه را بر ایمیل تنگ کرده و دستگاه های هوشمند به سرعت همه دنیای ما را به هم متصل میکنند.

به گزارش «تابناک» اما همه این تغییرات در نظر آنهایی که در بطن آن قرار دارند به هیچ وجه یک تهدید ارزیابی نمیشود. بلکه همواره به دید فرصت به این تحولات نظر میشود.

برای حدود 6 سال گذشته کنفرانس IGNITION در «بیزینس اینسایدر» ایده ها و نظرات جذاب در حوزه رسانه و تکنولوژی را جمع آوری کرده است تا بهترین پیش بینی ها در مورد آیند را از دل آنها بیرون بکشد. پویشهای دنیای اطلاعات در این حوزه از سوی مخاطبان و متخصصان جمع آوری شده است تا چراغ راهی برای آینده باشد.

اکنون «هری بولدگت» سردبیر، مدیر عامل و بنیانگذار بیزینس اینسایدر 7 پیش بینی بزرگ در مورد آینده رسانه ها در عصر اطلاعات را به شکلی کامل مختصر ارائه کرده است. این گزارش توسط بخش BI Intelligence تدوین شده است که بخش تحقیقاتی اصلی در بیزینس اینسایدر است.

اما 7 پیش بینی بزرگ بولدگت در مورد آینده رسانه ها به شکل خلاصه به این شرح است:

1 – مصرف اطلاعات از طریق رسانه های دیجیتال رو به افزایش خواهد داشت در حالی که این موضوع از طریق سایر رسانه ها به سرعت در حال افول خواهد بود.

2 – استفاده از ویدئو، موسیقی و رسانه های کاغذی به سرعت تنزل خواهد کرد.

3 – تبلیغات دیجیتالی محلی همچنان رو به توسعه خواهند گذاشت و بیش از پیش طی سالهای پیش رو ترقی خواهند کرد.

4 – معضل و مشکل ad-Blocker ها در دل رسانه های دیجیتال در نهایت و به زودی حل و رفع خواهد شد، اما نه به آن شکلی که مخاطبان آرزوی آن را دارند – امحاء و از بین رفتن همه تبلیغات بر روی صفحات وب ممکن نخواهد بود.

5 – شبکه های تلویزیونی به زودی به سرنوشت روزنامه ها دچار خواهند شد و به مرور از عرصه زندگی رسانه ای مخاطبان حذف میشوند.

6 – بر خلاف تصور، پلتفرم های بزرگ هوشمند آینده عینک های هوشمند، اتومبیل های هوشمند و یا واقعیت مجازی نیست.

7 – قدرت و ثروت بیش از همیشه در تاریخ متمرکز و متعلق به عده ای محدود خواهد بود.

Loading...