گوگل فارسی : چگونه گوگل کروم را فارسی کنیم؟
 maghsodi  1397/05/17  131


فارسی سازی گوگل کروم

کاربران زیادی امروزه از اینترنت استفاده می کنند و شما کمتر کسی را می بینید که در روز برای انجام امور خود از اینترنت استفاده نکنند. مرورگر کروم از مروگرهای مشهور و محبوب است که تقریبا کاربران زیادی با آن آشنایی دارند چون از قوی ترین و بهترین مرورگرها می باشد.
در کشور ایران نیز این مرورگر طرفداران زیادی دارد اما برخی از کاربران دوست دارند که این مرورگر را فارسی کند تا در زمان کار با آن راحت تر باشند. شما می توانید با فارسی کردن مرورگر کروم نوشته ها و همه ی منوها را فارسی کنید.

 
اگر می خواهید مرورگر خودتان را فارسی کنید کافی است که به قسمت تنظیمات بروید. یعنی در قسمت نوار آدرس بر در سمت چپ گزینه که سه نقطه یا خط موازی است کلیک کنید تا بتوانید بخش تنظیمات settingمشاهده کنید.
پس از باز شدن صفحه تنظیمات برای شما باز شد، بر روی گزینه تنظیمات در سمت چپ (به صورت سه خط موازی) کلیک نمایید. حالا در پایین صفحه روی گزینه ی “Show “advanced settings… کلیک نمایید. 

گوگل کروم فارسی : چگونه گوگل کروم را فارسی کنیم؟ شما به تنظیمات پیشرفته وارد شده اید که باید به دنبال قسمت Languages باشید و سپس روی گزینه ی “Languages and input setting کلیک نمایید تا بخش زبانها برای شما بازگردد.
 
حالا باید روی گزینه add کلیک نمایید و گزینه Persian را پیدا کنید و بعد بر روی گزینه ok کلیک نمایید تا زبان فارسی به مرورگر شما اضافه گردد. در اینجا باید از سمت راست گزینه Display Google chrome in this language را نمایید.
  

مرورگر گوگل کروم

به صورت پیش فرض زبان مرورگرهای دنیا انگلیسی می باشد ولی در برخی از آنها امکان تغییر زبان وجود داشته است. مرورگر کروم دارای امکانات و سرعت خوبی می باشد و روزانه بر تعداد کاربرانی که از آن استفاده می کنند نیز افزوده می شود. اموزش” گوگل کروم فارسی : چگونه گوگل کروم را فارسی کنیم؟ ” می تواند برای کاربرانی که زبان انگلیسی شان خوب نیست، بسیار کاربردی باشد. اگر شما این مرورگر را فارسی کنید می توانید به آسانی از تمامی قابلیتهای این مرورگر استفاده نمایید.
البته رایگان بودن این مرورگر به عنوان یکی از بهترین مزیتهای آن میباشد که به واسطه شرکت گوگل بر پایه پروژهٔ کرومیوم عرضه شده است.مرورگر کروم با رقبای دیگر خود تفاوتهای چندان زیادی ندارد ولی از زبان های زیادی از جمله زبان فارسی پشتیبانی می کند.
زمانی که شما مرورگر کروم را به زبان فارسی تغییر بدهید همه منوها، تنظیمات و پیامهای برنامه فارسی می شود. در واقع چیدمان همه چیز از راست به چپ خواهد بود دقیقا مانند کتابهای فارسی.
 
 

Loading...