تیم کوک: فروش آیپدها تا پایان سال دوباره اوج می گیرد
 khoshnevis  1394/11/17  738

تیم کوک: فروش آیپدها تا پایان سال دوباره اوج می گیرد

آیپدهای اپل گرچه هنوز هم با اختلافی زیاد محبوب ترین تبلت های موجود در بازار هستند، اما یکی دو سالی هست که دیگر نمی توانند رکوردهای قبلی را تکرار کنند.

در گزارش سه ماهه اخیر اپل مشخص شد که میزان فروش مجموع آپیدهای این شرکت نسبت به دوره مشابه سال قبل افتی حدود ۲۹ درصد را تجربه کرده است. این کاهش فروش مختص این دوره نبوده و چند فصلی هست که تبلت های اپل با کاهش تقاضا مواجه می شوند.

آیا ممکن است که این شرایط تغییر کرده و دوباره شاهد افزایش فروش تبلت های اپل باشیم؟ تیم کوک مرد شماره یک اپل معتقد است که این اتفاق تا انتهای سال خواهد افتاد.

 

دلایل مختلفی برای این کاهش تقاضا ذکر شده؛ مواردی مثل عرضه آیفون هایی با صفحه نمایش بزرگ و همچنین عدم وجود چرخه آپدیت قدرتمند همانند آنچه در مورد آیفون ها وجود دارد.

تیم کوک معتقد است که با عرضه آیپد ایر ۳ رونق دوباره به این بخش از بازار محصولات اپل باز خواهد گشت. تصاویر جدید لو رفته از بدنه این تبلت نشان می دهد که اپل قصد دارد بسیاری از ویژگی های آیپد پرو را برای برادر کوچکترش نیز فراهم کند. انتظار می رود که محصول جدید از چهار اسپیکر در بالا و پایین برخوردار باشد و به مگنت اتصال به داک مخصوص برای پشتیبانی از ابزارهایی مثل اسمارت کیبورد مجهز گردد.

باید مواردی چون قابلیت کار با Apple Pencil و بهره مندی از چیپ پردازنده A9X را نیز به این فهرست جذاب افزود. پیش بینی می شود که آیپد ایر ۳، ماه آینده در جریان رویداد رسمی اپل معرفی شود.

تیم کوک در انتها اشاره ای هم به میزان فروش سایر محصولات شرکت مطبوعش داشته است. او به این نکته اشاره می کند که در سه ماهه گذشته کمپانی آنها موفق شده ۷۴.۸ میلیون آیفون را به فروش برساند. این رقم برابر با جمعیت کل شهرهای نیویورک، لندن، پکن و شانگهای است. او در ادامه درباره فروش امیدوار کننده اپل واچ در فصل تعطیلات آخر سال ۲۰۱۵ گفت. طبق گفته های او، اپل واچ به عنوان یکی از محبوب ترین هدایای کریسمس، در اولین تعطیلات آخر سال پس از عرضه، بیشتر از اولین آیفون در اولین آخر سالش (۲۰۰۷) فروش داشته است.

 


مطالب مرتبط
Loading...