هلی شات چیست؟ و کاربرد هلی شات ها در انجام پروژه های فیلم و عکس برداری
 nosrati  1396/04/14  283

در تعریف هلی شات چیست؟ به مجموعه تصاویر و عکس هایی که توسط پرنده های دوربین دار از ارتفاع بالا گرفته و ضبط می شود هلی شات می گویند . امروزه هلیشات به صنعتی بسیار درآمد زا تبدیل شده است و عده ی کثیری از افراد ، این زمینه را برای کسب درآمد انتخاب کرده اند .

اپراتور می تواند پرنده های دوربین دار را  درهر ارتفاعی از زمین فرستاده و بسته به نیاز آن شخص و یا مجموعه تصاویر و یا ویدئو هایی بسیار خیره کننده ثبت کند . لازم بذکر است فیلم برداری هوایی نیز زیر شاخه ای از هلی شات محسوب می شود .

به زبان ساده تر می توان هلی شات را اینطور توضیح داد که اپراتور ، پرنده دوربین دار را به کمک یک رادیو کنترل در فواصل مکانی مختلف می فرستد و پس از انتخاب و تمرکز بر روی سوژه مد نظر عکس و یا ویدئو خود را ذخیره میکند .

انجام تصویر برداری و عکاسی هوایی به کمک پرنده های تخصصی و جی پی اس دار بسیار آسان است و حتی افراد مبتدی می توانند براحتی فرامین پرنده را آموخته و به ضبط و ثبت تصاویر و ویدئو های هوایی بپردازند . این کار بسیار لذت بخش نیز می باشد و جالب است که بدانید بسیاری از افراد برای تفریح و سرگرمی و لذت بردن و یا حتی جمع آوری تصاویر هوایی به خرید پرنده های تخصصی اقدام میکنند .

پرنده های بدون سرنشین جی پی اس دار با الگوریتم های بسیار اصولی و دقیق اقدام به انجام پروژه هایهلیشات می کنند . مهم ترین نکته در هلی شات عدم وجود لرزش و یا حرکات اضافه در دوربین است . ضبط تصاویر بسیار ثابت و ویدئو هایی با میزان حرکت های استاندارد از اهداف مهم هلی شات است . دوربین های تعبیه شده در چنین پرنده های بدون سرنشینی مجهز به گیمبال هستند . گیمبال قطعه ای است که مکمل دوربین بوده و تمامی لرزش و حرکات اضافه دوربین را در حین پرواز کاملا مهار کرده و خروجی کار بسیار تمیز و با کیفیتی را برای شما به ارمغان می آورد .

کیفیت فوق العاده خوب دوربین به همراه گیمبال در کنار پرنده ای بسیار هوشمند و استیبل ، حس خوب و شیرین پروازی امن را برای شما فراهم خواهد کرد .

پرواز با پرنده های جی پی اس دار دنیای بسیار متفاوتی دارد . فانتوم ها از جمله پرنده های جی پی اس دار بنام هستند . استفاده و کارکرد این محصولات بسیار آسان است .

یکی دیگر از موارد بسیار مهم در هلی شات ، حرکات درست دوربین شامل چرخش حول محور عمودی ، طولی و عرضی است . اجرای حرکات به موقع دوربین در کنار کیفیت بالای دوربین و عدم وجود هر گونه لرزش و یا حرکتی بهترین نتیجه ی کار را تولید خواهد کرد .

هیچ چیز از زاویه لنز یک پرنده ی که در حال ضبط یک پروژه ی هلی شات است دور نخواهد ماند . امروزه برای امور مختلفی من جمله : تولید فیلم های تبلیغاتی و صنعتی ، پیشرفت پروژه ، خط تولید یک کارخانه ، پالایشگاه ، نیروگاه ، بنادر ، پروژه های عمرانی ، سینمایی و تلویزیونی از تصویر برداری و عکاسی هوایی استفاده می شود . در بسیاری از فیلم ها و یا تبلیغات بازرگانی و تجاری صحنه هایی هوایی به چشم می خورد که این موضوع نشاندهنده ی پیشرفت روز افزون این زمینه است .

انجام پروژه های هلی شات بسته به نیاز کاربران متفاوت و متغییر است . میزان تایم پرواز ، ارتفاع ، زاویه دوربین و … همگی میتوانند انواع و اقسام تصاویر و ویدئو های هوایی متفاوت را خلق کنند .

 

برای پیشرفت در کار ، تجارت و یا صنعت خود و همچنین بهتر دیده شدن می توانید از هلیشات بهره ببرید . می توان ادعا کرد تلفیقی از هنر و دانش و خلاقیت موجب بروز و خلق آثار به یاد ماندنی زیادی می شود . تصاویر و صحنه هایی که تا مدت ها در ذهن کاربران ثبت می شوند و این موضوع می تواند قدم بسیار موثری در ارائه تبلیغات موثر نیز باشد . پس به یاد داشته باشید که هلی شات می تواند بسیار مهم و حیاتی تلقی شود و در کار و زندگی تک تک ما فواید قابل توجهی داشته باشد .

Loading...